fbpx

סדנאות הגילוף ומסלולי הלימוד השונים

לפניכם.ן רשימה של כל הסדנאות / קורסים / אירועים שאנחנו מקיימים באופן ציבורי שאליהן ניתן להצטרף, ואותן אנחנו יכולים לספק לך, בין אם אתם מוסד חינוכי, קבוצת עובדים, משפחה, זוג, או כל סוג של התארגנות אנושית באשר היא.

אחרי שבחרתם/ן את המסלול שמתאים לכם/ן, צרו איתנו קשר בכדי להרשם לקורס / סדנה, או להזמין אחד לקבוצתכם.

סדנת הדגל שלנו, איתה אנחנו רצים ב7 השנים האחרונות. 

לא סתם גילוף כפות נעשה טרנד מתפוצץ במהלך השנים האחרונות (ובתקופת הקורונה במיוחד). יש תהליך נפשי של זיכוך ומדיטציה שמתקיים תוך כדי הגילוף, ומגיע לשיא בעת השימוש בכלי יום-יומי שאתה עצמך הכנת, מחומר טבעי, ובמו ידייך.

במהלך הסדנה התלמידים ילמדו שימוש נכון בגרזן, סכין גילוף ישרה, וסכין מעוקלת- סט כלים שימושי ביותר לכל מי שנמשך לעולם העץ. 

נשוחח על קיימות מנקודת מבט יצרנית, על החיבור האישי והקולקטיבי שלנו לפירות היצירה האנושית, ועל שאלות עיצוביות מעניינות. כל תלמיד.ה יצאו בתום הסדנה עם כף בישול / אכילה מעץ טבעי, שגילפו במו ידיהם.

קורס העומק לעולם הגילוף ומלאכת העץ מתאים למי שרוצה לצלול לעובי הקורה ולהכיר את תחום הגילוף המסורתי לעומקו ורוחבו.
במסגרת הקורס ניפגש מידי שבוע על פני 10 מפגשים, כ50 שעות בסך הכל, בהם נלמד ונתנסה בשימוש בכלים דרך יצירה של מגוון יצירות עץ שימושיות כגון כף, מקבת, כוס שתייה, שרפרף ועוד.

נכיר את כלי העבודה לעומק ונלמד איך להשתמש בהם בצורה בטוחה ונכונה, כיצד להשחיז אותם ולשמור אותם וכו. כל תלמיד/ה יקבלו סט כלים אישי ובמהלך הקורס ייצרו לעצמם ידיות מותאמות לכלים האישיים.

נלמד איך להשתמש ביצירתיות והדמיון שלנו בשיתוף פעולה עם העץ וחומרים טבעיים נוספים כדי ליצור יצירות שאין שניות להן בעולם כולו.
וכמובן ניגע ונכיר את ההיסטוריה המרתקת והפילוסופיה מאחורי מלאכת יד מסורתית בכלל וחרשות עץ בפרט.

הקורס קורה במתכונת אינטימית ויש מקום עד ל8 משתתפים/ות בלבד. הקורס מותאם למבוגרים ובני נוער מגיל 16 לפי ראיון אישי.

הקורס למחנכי עץ הוא הכשרה מעמיקה לחניכה באמצעות מלאכת העץ המסורתית. במהלך 22 מפגשים שמסתכמים ל120 שעות אקדמיות, נצלול ללימוד מקיף של מלאכת העץ ככלי חינוכי וטיפולי, וכל תלמיד.ה יקבל הכשרה שבעזרתה יוכל להקים ולהפפעיל סדנת עץ חינוכית.

תוך שילוב עדין ומדויק של מתודות מעולם החינוך הדמוקרטי, שיטת התקשורת המקרבת ושיטות דיאלוגיות נוספות, פרקטיקות מיינדפולנס ומדיטציה שונות, יחד עם פרקטיקה מעולם הסלויד, עולם התוכן של אקולוגיה עמוקה וכמובן שלל הידע והטכניקות של מלאכת העץ המסורתית – מחנך העץ יוצר מרחב הוליסטי דרכו אפשר ליצור מפגש כנה עם החניך ולהניע יחדיו תנועה טרנספורמטיבית ומעצימה בחייו.

במהלך הקורס נלמד להשתמש בכלים אלו בעצמנו, וכמובן כיצד להשתמש בהם לשם יצירת מרחב חינוכי. 

הקורס מתאים למחנכים ולמטפלים. בין אם כאלו שרוצים להתמסר לעולם המלאכה, או לכאלו שרוצים לרכוש כלי נוסף.

במהלך 6 מפגשים מהנים, אנשי חינוך מכל המגזרים והאסכולות החינוכיות יזכו לגעת בעולם המכושף והנפלא של מלאכת העץ המסורתית. 

ההשתלמות היא למעשה הזדמנות ייחודית לקבל כלים לחינוך בעזרת מלאכה, לפתוח את הראש לתחומי קיימות, חיבור לטבע, ויצירתיות בהשראת הטבע. כמו כן נעסוק רבות במסורת האישית שלנו, בצורת החיים ודרכי החינוך של החברות המסורתיות, וכיצד אנחנו יכולים לקבל מהן השראה בחברה שלנו ובמוסדות החינוך שלנו. 

כל זה יקרה תוך תהליך למידה מעשיר של עבודה ויצירה עם העץ הטבעי, בעזרת הכלים הידניים.

במהלך שוטטות משולבת שיחה ופעילות אקטיבית ביער, נכיר את היער ושוכניו בדרכים חדשות ומרתקות, נלמד על השפה הסודית של העצים, על הקשר בין כל דיירי היער, נבין מה זה אומר “אקולוגיה עמוקה” ונדבר על איך נראים יחסינו עם אמא יער היום ואיך אנחנו יכולים להפוך אותם לקרובים וטובים יותר.

מפגשים אישיים בהם נרתום את כוחה של היצירה והמלאכה לטובת לימוד ותרגול כישורי חיים וליווי תהליכים רגשיים. למבוגרים, ילדים ונוער.

לפרטים נוספים צרו קשר.

מלבד סדנאות וקורסים, אני גם מגיע לאירועים ברחבי הארץ להעביר הדגמות והרצאות בנושא גילוף מסורתי והחיבור בינו לבין כלכלה מקיימת ושינוי חברתי. ההדגמות חוויתיות ומערבות את הקהל ובעלות ערך מוסף רב.

לתיאום הרצאה צרו קשר.

הקוקסה היא כלי אישי שבארצות הצפוניות נהוג על פי המסורת שכל אדם עונד אחד על חגורתו. כוס השתייה היחודית הזו מאפשרת לנו ללמוד את איכויותיו של העץ כחומר גלם בצורה מאוד מעמיקה- על העבודה המסורתית עם כלים ידניים תוך מתן מענה לצרכים אמיתיים, תוך שימוש בחומר טבעי בלבד.

הסדנה מתאימה לא.נשים ללא נסיון, ולא.נשים מנוסים גם יחד.

הסדנה מתפרשת על פני יומיים, ואנחנו עושים אותה בצורה הכי כיפית- עם לינה בשטח, ופויקה משותף סביב המדורה. כל תלמיד.ה יצאו מהסדנה עם כוס שתייה אישית וייחודית, ועם הבנה מעמיקה על עבודה נכונה עם מפסלות, גרזן וסכין גילוף.