מי אני? - בעצם

מי אני ומה אני עושה

נעם גולן-ראוזניץ, אקולוג. אמן. מגלף ומלמד מלאכת עץ בשיטות מסורתיות.

מלאכת העץ עבורי התגלתה לראשונה כמפלט. מקום זך ומרפא להניח בו את תודעתי כשמשקל החיים מורגש. במהלך השנים התמקצעתי במלאכה דרך לימודים רשמיים יותר ופחות, והמון למידה אוטודידקטית. 

כיום אני נשוי לליאור, מתגורר ופועל בגבעת עדה. מלאכת העץ כבר איננה מפלט עבורי. היא בית. יציב ואיתן, שממנו אני יוצא ומאיר את דרכו את אורי אל העולם.

רקע מקצועי

במקור אני מגיע ברקע של אמנויות, וספציפית אמנות חזותית על כל גווניה. עסקתי בעיקר ביצירת קולאז’, ציור סוריאליסטי, וידאו-ארט והדפס.

במרוצת השנים נחשפתי לעולם התכנים של ההתפראות, מלאכות היער, החיבור לטבע. למדתי כלים כמו ליקוט, קליעה, בנייה באדמה, פרמקלצ’ר וכמובן, גילוף.

אספתי גם ידע וכישורים במגוון כלים לתקשורת בריאה ויצירת מנהיגות בקהילה דרך כלים כמו תקשורת מקרבת, חינוך דיאלוגי, חינוך דמוקרטי, מעגלי הקשבה, אקולוגיה חברתית ועוד.

והאמת, עברתי גם דרך נגריה אחת, ולא מעט עבודת אדמה…

פעילות חברתית - סביבתית

אני מאמין בקשר הבלתי נפרד בין האופן בו אנו מתייחסים לטבע, אל האופן בו אנו מתייחסים האחד לשנייה.

ועל כן אני יוזם ותומך בפעילויות שונות ומגוונות שמטרתן הבאת הכשלים ביחסים בין אדם-לאדם-לטבע אל חזית סדר היום, הצעת ויישום פתרונות דרך צינורות פעולה מגוונים, ומחאה אל מול עוולות.

עבורי, לימוד המלאכה הוא מעשה אקטיביסטי של ממש. הוא מעניק חוויית מציאות מקבילה של פשטות ומקומיות, וממחיש את תודעת השפע שאורח חיים שכזה יכול להעניק.

 

כפות (1 of 2)