fbpx

סדנת מבוא למחנכים

מלאכת העץ המסורתית ככלי עוצמתי לחינוך מעצים

10.7

ניגע בחומר הפיזי והפדגוגי ותגלו איך המלאכה יכולה להיות הזדמנות אדירה להעצמה, חינוך סביבתי וחינוך חברתי ורגשי. 

בסדנה תקבלו כלי פרקטי לעבודה עם חניכים, לצד חיבור למישור התיאורטי של חינוך בעזרת מלאכה. 

כמו כן, המשתתפים בסדנה יקבלו הנחה של 10% להצטרפות לקורס השנתי שמחזור 2# שלו יפתח לאחר הקיץ, ועל כל הכלים שאני מחזיק בחנות.

נעם רז שלום

מורה ומייסד בית הספר "בעצם" למלאכת עץ מסורתית, אמן רב תחומי, חוקר תודעה ורוח, חונך ומלווה בעזרת מלאכה, נשוי ללאו.

ב7 השנים האחרונות אני חוקר את החיים ומלקט מהקצוות פנימה. מוצא את עצמי שוב ושוב פוגש רבדים נסתרים של הקיום, גדל ומשתנה תדיר. 

כיום, מעבר לפעילותי בעולם המלאכה, אני לומד ומתעסק בvoice dialogue, שמאניזם, פסיכומאגיה, אומנות הביטוי והחזקת מרחבי רפואה.

 

פרטים טכניים

יחד, במעגל, תוך כדי עבודה עם החומר, אפרוש מן הידע שצברתי במהלך 6 השנים האחרונות בעבודה עם מלאכה בשדה החינוכי, במטרה להעביר את הכלים והרעיונות מאחורי ההנדפולנס וחינוך בעזרת מלאכה בכלל.

מעבר לניסיון המעשי שתקבלו בסדנה, תקבלו כלים פרקטיים אותם תוכלו לתרגם לעבודתכם הייחודית, ותפגשו עם מעגל אנושי דומה.

אנשי ונשות חינוך- פורמלי, בלתי פורמלי, יער, דמוקרטי, וולדורף, מונטיסורי… מה שתרצו.

ובכל אופן, אפשר לדבר בטלפון לוודא שהסדנה מתאימה לך: 052-3609873

100₪ – מחיר עלות לסדנה.

* הנחה מיוחדת למגיעים לסדנה בלבד להצטרפות לקורס השנתי למחנכים שיפתח לאחר הקיץ ב10% הנחה! וגם, 10% הנחה על כל הכלים בחנות.

הסדנה תתקיים בגבעת עדה בתאריכיך 10.7. 

תשלום בגין ביטול 30 יום ומעלה לפני מועד הסדנה: דמי ההרשמה בלבד ע"ס 10% מסך התשלום.

תשלום בגין ביטול 29 עד 14 יום לפני מועד הסדנה: דמי ההרשמה + 50%.

תשלום בגין ביטול 13 יום או פחות לפני מועד הסדנה: לא ניתן לקבל החזר כספי.

העקרונות המנחים של הנדפולנס

רגש

אחרי עידנים של תרבות, המין האנושי קצת הסתבך בכל הנושא של ביטוי רגשי. הפרא שבנו מבקש להביא את עצמו במלואו, בעוד שבן/ת התרבות שאנחנו מנסים לווסת ולארגן את עצמנו ביחס לסביבה.
האמת היא שקיימת אפשרות לתת ביטוי מלא לרגשות, ולשמור על סביבה בטוחה ומיטיבה.
המלאכה היא כלי אדיר לויסות רגשי, לנגיעה עמוקה בתת מודע, בדברים מנהלים אותנו מאחורי הקלעים ולפעמים רק התרפיה של המלאכה יכולה לרפא.

רוח

מזרח, מערב, דרום, צפון... מעלה, מטה... הרוח סובבת אותנו. לאן שלא נלך, אם רק נלמד להקשיב טוב, נוכל לזהות את הלחש המתוק של ההוויה. לחוש את הכוחות האדירים שמניעים את היקום. לחוש אותם בחוץ כמו בפנים. לשחק איתם ולדבר איתם. להתהוות יחד איתם. חוויה אנושית בריאה היא חוויה בעלת מימד רוחני.

חומר

המרכבה, המקדש, המיכל שמחזיק את ההתגלמות הגשמית. אנחנו גם גוף. הוא נותן לנו עונג, הוא מאותת לנו כשאנחנו עושים בחירות שאינן מטיבות, הוא יכול גם להיות מקור לסבל רב. באנו לכאן מגוף, אל גוף. סביבנו הגוף העצום של אמא אדמה, התגלמות השכינה. הידיים שלנו נמשכות לחומר, העיניים שלנו מתעוררות אל מול אסתטיקה. אפשר וראוי לעשות אהבה עם הבריאה דרך היצירה.

אינטגרציה

רגש ~ רוח ~ חומר. הממשק בין שלושת הצירים הללו הוא הבסיס לתרבות האנושית. כל חברה יצרה אינטגרציה שונה בין שלושת החלקים האנושיים האלו. הציבה ערכים יחודיים, הוראות הפעלה שונות. לכן יש מגוון אנושי כה גדול. יש לנו הזכות לברוא תרבות חדשה. לעדכן את תוכנת ההפעלה שלנו. ליצור אינטגרציה שעובדת *לנו*. איך אני הייתי רוצה לחיות את חיי? מה חשוב לי, באמת? איך הנוכחות שלי בגוף משפיעה על המפגש שלי עם הרוח? איך המפגש שלי עם הרוח משפיע על התנועה הרגשית שבי? מי אני, בתכלס? מה אני? למה? האינטגרציה נותנת תשובות.