fbpx

רזי היער

בואו לקבל חיבוק טוב ואוהב מאמא יער!

16.5

אקולוגיה עמוקה, חיבור ישיר ליער והבנה של התהליכים הטבעיים שקורים סביבי

לכולנו יש עמוק בתאי הגוף גרעין של זכרון קמאי- של תחושת אחדות עם הכל.

שמענו את הסיפורים על הילידים שחיו חיים של היכרות, יראה, ידידות ואהבה עם הסביבה הטבעית שלהם. על הידע הנרחב שהיה לכל אחד ואחת על צמחי המאכל והתועלת השונים, על תחושת הנוחות במרחב הטבעי, על ההתמדה העיקשת בפרקטיקות ציד וליקוט מקיימות, על קו התקשורת הישיר עם כל הישויות שסביבם (בעלי חיים, צמחים, ואף נהרות, סלעים והרים)… 

שמענו על כל התורות הרוחניות שמספרות לנו על האופי והמנגנונים של האחדות הזו, וראינו איך בני אדם מתאגדים תחת דתות מונוליטיות כדי לנסות לגעת באותה תחושת אחדות עתיקה. מתרגלים פרקטיקות דתיות, לעיתים מורכבות ומתישות.

רבים מאיתנו עורגים לחוויית החיים הכמעט מיסטית הזו שסיפרו לנו עליה, 

החוויה הרחוקה והנשכחת הזו.

אבל בעצם, גרעין החוויה טמון בפנים, בתוכנו. 

בסדנת רזי היער, אני שואב השראה מכמה הוגים אדירים, מסיפורי עם של תרבויות שחיו מתוך תודעה אחדותית, ומפרקטיקות מדיטציה ומיסטיקה שקשורות ליער.

התחושה האינטואיטיבית שאני רוצה להאמין שכמעט כולנו חווינו ברמה כזו או אחרת- התחושה הזו שהגבולות הפיזיים והרוחניים שמפרידים ביני לבין עץ האלון, או הירגזי, או הראשן, הם הרבה יותר מעורפלים וגמישים משניתן לראות במבט ראשון, היא נקודת המוצא איתה נצא לשיטוט ביער.

נעם רז שלום

מורה ומייסד בית הספר "בעצם" למלאכת עץ מסורתית, אמן רב תחומי, חוקר תודעה ורוח, חונך ומלווה בעזרת מלאכה, נשוי ללאו.

ב7 השנים האחרונות אני חוקר את החיים ומלקט מהקצוות פנימה. מוצא את עצמי שוב ושוב פוגש רבדים נסתרים של הקיום, גדל ומשתנה תדיר. 

כיום, מעבר לפעילותי בעולם המלאכה, אני לומד ומתעסק בvoice dialogue, שמאניזם, פסיכומאגיה, אומנות הביטוי והחזקת מרחבי רפואה.

 

פרטים טכניים

במשך כ4 שעות, נשוטט ברחבי היער תוך למידה מעשית וחווייתית של תהליכי טבע שונים.

נדבר על שפת העצים, על הקשרים הנסתרים והמיסטיים שמחברים את כל רבדי החיים (כולל אותנו), נשאל שאלות על מקומנו במערכת האקולוגית, וננסה ליצור חיבור ישיר ואינטימי עם העצים, היער ושוכניו.

כל איש ואישה מגיל 16 ומעלה שרוצים לפגוש את הטבע מזווית רעננה, להתחבר לעוד רבדים, להתחבר לאמת רחבה יותר של מעגלי החיים.

הסדנה דורשת כשירות פיזית להליכה רגלית (ייתכן באיזור הררי), שהיה בחוץ ואחריות אישית על ציוד, בריאות, ונוכחות ערה במרחב.

ובכל אופן, אפשר לדבר בטלפון לוודא שהסדנה מתאימה לך: 052-3609873

בנסיון להכניס משב רוח רענן להתנהלות הכלכלית, הסדנה הזו מוצעת בשיטת תשלום חברתית הנקראת סולם מחירים, בה אנחנו מאפשרים לכם לבחור את האופציה המתאימה לכם- 

120₪ – מחיר עלות לסדנה.

80₪ – למי שמתקשה לשלם את המחיר המלא.

160₪ – היתרה מתשלום סכום זה תאפשר למשתתפים מעוטי יכולת להגיע בהנחה.

הסדנה תתקיים ביער אלונה או ביערות הכרמל בהתאם לתנאים הסביבתיים בתאריך 16.5. 

מיקום סופי ישלח למשתתפים.

תשלום בגין ביטול 30 יום ומעלה לפני מועד הסדנה: דמי ההרשמה בלבד ע"ס 10% מסך התשלום.

תשלום בגין ביטול 29 עד 14 יום לפני מועד הסדנה: דמי ההרשמה + 50%.

תשלום בגין ביטול 13 יום או פחות לפני מועד הסדנה: לא ניתן לקבל החזר כספי.

אני רוצה להרשם!

להרשמה צור קשר טלפוני עם נעם ב- 052-3609873, כדי להסתנכרן על מלוא הפרטים. והעבר תשלום בלינק הבא:

העקרונות המנחים של הנדפולנס

רגש

אחרי עידנים של תרבות, המין האנושי קצת הסתבך בכל הנושא של ביטוי רגשי. הפרא שבנו מבקש להביא את עצמו במלואו, בעוד שבן/ת התרבות שאנחנו מנסים לווסת ולארגן את עצמנו ביחס לסביבה.
האמת היא שקיימת אפשרות לתת ביטוי מלא לרגשות, ולשמור על סביבה בטוחה ומיטיבה.
המלאכה היא כלי אדיר לויסות רגשי, לנגיעה עמוקה בתת מודע, בדברים מנהלים אותנו מאחורי הקלעים ולפעמים רק התרפיה של המלאכה יכולה לרפא.

רוח

מזרח, מערב, דרום, צפון... מעלה, מטה... הרוח סובבת אותנו. לאן שלא נלך, אם רק נלמד להקשיב טוב, נוכל לזהות את הלחש המתוק של ההוויה. לחוש את הכוחות האדירים שמניעים את היקום. לחוש אותם בחוץ כמו בפנים. לשחק איתם ולדבר איתם. להתהוות יחד איתם. חוויה אנושית בריאה היא חוויה בעלת מימד רוחני.

חומר

המרכבה, המקדש, המיכל שמחזיק את ההתגלמות הגשמית. אנחנו גם גוף. הוא נותן לנו עונג, הוא מאותת לנו כשאנחנו עושים בחירות שאינן מטיבות, הוא יכול גם להיות מקור לסבל רב. באנו לכאן מגוף, אל גוף. סביבנו הגוף העצום של אמא אדמה, התגלמות השכינה. הידיים שלנו נמשכות לחומר, העיניים שלנו מתעוררות אל מול אסתטיקה. אפשר וראוי לעשות אהבה עם הבריאה דרך היצירה.

אינטגרציה

רגש ~ רוח ~ חומר. הממשק בין שלושת הצירים הללו הוא הבסיס לתרבות האנושית. כל חברה יצרה אינטגרציה שונה בין שלושת החלקים האנושיים האלו. הציבה ערכים יחודיים, הוראות הפעלה שונות. לכן יש מגוון אנושי כה גדול. יש לנו הזכות לברוא תרבות חדשה. לעדכן את תוכנת ההפעלה שלנו. ליצור אינטגרציה שעובדת *לנו*. איך אני הייתי רוצה לחיות את חיי? מה חשוב לי, באמת? איך הנוכחות שלי בגוף משפיעה על המפגש שלי עם הרוח? איך המפגש שלי עם הרוח משפיע על התנועה הרגשית שבי? מי אני, בתכלס? מה אני? למה? האינטגרציה נותנת תשובות.