fbpx

אינטנסיב
בניית כיסא

היטמעות חווייתית במלאכת העץ המסורתית

13-15.7

טעימות מהסדנאות הקודמות

 

ניפגש בטבע החי ובתוך הסטודיו לצלילה קבוצתית של שלושה ימים אל מעמקי העבודה המסורתית עם עץ ירוק ויבש, והכלים הידניים השונים.

במהלך היום גילוף ולימוד- נתרגל עבודה נכונה עם גרזנים, מפסלות, מקצועות, סכיני גילוף ועוד. נלמד על העץ כמדיום וכאלמנט. נחקור יחד את הרעיונות ההנדסיים המסורתיים, ומתוכם נצא ביצירה לכיוונים חדשים ומרעננים.

במהלך הערב מדורה וחגיגה- תביאו כלי נגינה, אנחנו נביא את היין.

צפו להתפעות נוספות.

נעם רז שלום

מורה ומייסד בית הספר "בעצם" למלאכת עץ מסורתית, אמן רב תחומי, חוקר תודעה ורוח, חונך ומלווה בעזרת מלאכה, נשוי ללאו.

ב7 השנים האחרונות אני חוקר את החיים ומלקט מהקצוות פנימה. מוצא את עצמי שוב ושוב פוגש רבדים נסתרים של הקיום, גדל ומשתנה תדיר. 

כיום, מעבר לפעילותי בעולם המלאכה, אני לומד ומתעסק בvoice dialogue, שמאניזם, פסיכומאגיה, אומנות הביטוי והחזקת מרחבי רפואה.

 

פרטים טכניים

ניצור כיסא מא' ועד ת'. נלמד על ליקוט החומר ועיבודו הראשוני, נעבוד עם לוחות ורגליים של עץ מקומי. כל העבודה תעשה בעזרת כלים ידניים ועם עץ טבעי ומקומי. מעבר ללמידה המעשית, קחו את הסדנה הזו כריטריט. הזדמנות להאט, לנוח רגע מהקצב המשוגע של החיים ולצלול במלאות לתוך החומר, לתוך היצירה.

כמו כן, תהיה אפשרות למשתתפים לרכוש מפסלות של חברת STRYI בהנחה משמעותית! 

כל איש ואישה מגיל 16 ומעלה שמתרגשים לדמיין 3 ימים בטבע, עם לינת שטח, והיטמעות במלאכה. (ילדים בגילאים 13+ מוזמנים יחד עם הורה ובתנאי לשיחה מקדימה) 

ובכל אופן, אפשר לדבר בטלפון לוודא שהסדנה מתאימה לך: 052-3609873

750₪ – מחיר עלות לסדנה, כולל לינת שטח אצלנו למי שירצו.

הסדנה תתקיים בגבעת עדה בתאריכים 15-16.7. שימו לב, הלינה תהיה בתנאי שטח במיקום מהמם עם שירותי קומפוסט, מים זורמים ומקלחת ללא מים חמים. נשמח לעזור לכם לאתר צימר/סבלט באיזור אם לינת שטח לא מתאימה לכם ואתם גרים רחוק.

מיקום סופי ישלח למשתתפים.

תשלום בגין ביטול 30 יום ומעלה לפני מועד הסדנה: דמי ההרשמה בלבד ע"ס 10% מסך התשלום.

תשלום בגין ביטול 29 עד 14 יום לפני מועד הסדנה: דמי ההרשמה + 50%.

תשלום בגין ביטול 13 יום או פחות לפני מועד הסדנה: לא ניתן לקבל החזר כספי.

אני רוצה להרשם!

להרשמה צור קשר טלפוני עם נעם ב- 052-3609873, כדי להסתנכרן על מלוא הפרטים. והעבר תשלום מקדמה בסך 120₪ בלינק הבא:

העקרונות המנחים של הנדפולנס

רגש

אחרי עידנים של תרבות, המין האנושי קצת הסתבך בכל הנושא של ביטוי רגשי. הפרא שבנו מבקש להביא את עצמו במלואו, בעוד שבן/ת התרבות שאנחנו מנסים לווסת ולארגן את עצמנו ביחס לסביבה.
האמת היא שקיימת אפשרות לתת ביטוי מלא לרגשות, ולשמור על סביבה בטוחה ומיטיבה.
המלאכה היא כלי אדיר לויסות רגשי, לנגיעה עמוקה בתת מודע, בדברים מנהלים אותנו מאחורי הקלעים ולפעמים רק התרפיה של המלאכה יכולה לרפא.

רוח

מזרח, מערב, דרום, צפון... מעלה, מטה... הרוח סובבת אותנו. לאן שלא נלך, אם רק נלמד להקשיב טוב, נוכל לזהות את הלחש המתוק של ההוויה. לחוש את הכוחות האדירים שמניעים את היקום. לחוש אותם בחוץ כמו בפנים. לשחק איתם ולדבר איתם. להתהוות יחד איתם. חוויה אנושית בריאה היא חוויה בעלת מימד רוחני.

חומר

המרכבה, המקדש, המיכל שמחזיק את ההתגלמות הגשמית. אנחנו גם גוף. הוא נותן לנו עונג, הוא מאותת לנו כשאנחנו עושים בחירות שאינן מטיבות, הוא יכול גם להיות מקור לסבל רב. באנו לכאן מגוף, אל גוף. סביבנו הגוף העצום של אמא אדמה, התגלמות השכינה. הידיים שלנו נמשכות לחומר, העיניים שלנו מתעוררות אל מול אסתטיקה. אפשר וראוי לעשות אהבה עם הבריאה דרך היצירה.

אינטגרציה

רגש ~ רוח ~ חומר. הממשק בין שלושת הצירים הללו הוא הבסיס לתרבות האנושית. כל חברה יצרה אינטגרציה שונה בין שלושת החלקים האנושיים האלו. הציבה ערכים יחודיים, הוראות הפעלה שונות. לכן יש מגוון אנושי כה גדול. יש לנו הזכות לברוא תרבות חדשה. לעדכן את תוכנת ההפעלה שלנו. ליצור אינטגרציה שעובדת *לנו*. איך אני הייתי רוצה לחיות את חיי? מה חשוב לי, באמת? איך הנוכחות שלי בגוף משפיעה על המפגש שלי עם הרוח? איך המפגש שלי עם הרוח משפיע על התנועה הרגשית שבי? מי אני, בתכלס? מה אני? למה? האינטגרציה נותנת תשובות.