fbpx

רשימת כלי עבודה

ואיפה כדאי לרכוש אותם

*לפניכם.ן רשימת כלי עבודה מלאה, עם המלצות למספר אופציות לאיפה כדאי לרכוש כל כלי. עשו את ההחלטה המושכלת ושכללו את כל המשתנים- המחיר הסביבתי של כל מוצר לצד המחיר הכלכלי, כמות ההשקעה ל"איפוס" הכלי לעומת כלי שמגיע מוכן לעבודה וכו'…

כל הכלים שפה אלו כלים שהיה לי נסיון אישי איתם ולכן אני יכול להמליץ עליהם. בשוק קיימים עוד כלים רבים ואני מעודד אתכם.ן לעשות מחקר עצמאי בנוסף להמלצות שניתנו פה. אינני מתוגמל או נתמך בידי אף אחת מהחברות שמוצריהם מופיעים פה וההמלצה שלי היא בגדר המלצה אישית בלבד.

גרזנים:

* האופציה הטובה ביותר לטעמי היא לרכוש ראש גרזן איכותי מהמאה הקודמת ולשפץ אותו. הכלי האיכותי ביותר בעלות הנמוכה ביותר עם טביעת הרגל הסביבתית הנמוכה ביותר. ראש גרזן טוב בשוק הפשפשים או באיביי יכול לנוע בין 40₪ ל300₪. אני מציע שירות לאיתור ושיפוץ גרזן במידה ואין ביכולתיכם לשפץ בעצמכם.

*wood tools, מבית robin wood – גרזן אנגלי ופשוט של יצרן אמין. ההמלצה הבסיסית שלי לגרזן שמעוצב ומיוצר ספציפית עבור גילוף. 180₪ ללא משלוח

*granfors bruks wildlife hatchet – גרזן שוודי מקצועי שמנופח ע"י נפחים מוכשרים. גרזן יותר רציני, שמתאים למי שרוצה להעמיק במלאכה ומוכן להוציא קצת יותר על כלי ברמה גבוה. 520₪ ללא משלוח

*גרזן גילוף של ליאן ישראלי – הגרזן הישראלי היחיד ברשימה. עבודת יד בלאדי מהגליל העליון. כ800₪ פעם אחרונה שבדקתי.

סכיני סלויד (ישרות):

* סכין סלויד של יונתן תמרקין – הנפח איתו אני עובד שמספק את כל הסכינים לקורסים. מיוצר בישראל בעבודת יד מדויקת, מחומרים איכותיים. 300₪

* mora 106 – סכין סלויד קלאסית, והבחירה הנכונה למי שמתחילים במלאכה ורוצים סכין אמינה ביותר במחיר נוח. 120₪ ללא משלוח בטול עדן.

סכינים מעוקלות:

* wood tools compound curve hook knife – אותו יצרן אנגלי מייצר גם סכינים מעוקלות לא רעות. הלהב קצת דק ביחס למתחרים, מה שמייצר מעט גמישות (לא איכות רצויה) מצד אחד, ומחיר גמיש מאוד מצד שני. 180₪ ללא משלוח.

* mora 164 – הסכין המעוקלת היחידה של חברת מורה שאני ממליץ לקנות. עיצוב משופר מאוד לעומת דגמים אחרים, אבל עדיין לא אידיאלי. טובה למתחילים אבל למי שמתעניין להעמיק במלאכה היא לא הסכין הכי נוחה. 220₪ ללא משלוח בטול עדן.

* hans karlsson hook knife – הסכין המועדפת עליי ברמה האישית. מיוצרת בשבדיה בעבודת יד ע"י משפחת נפחים המחזיקה מסורת בת דורות. הכלי מגיע מכויל ומוכן לעבודה, אם מצליחים להשיג אחד לפני שהם נחטפים בכל פעם שהחברה משחררת באצ' חדש לשוק. 240₪ ללא משלוח

* סכין מעוקלת של ליאן ישראלי – אותו ליאן שמייצר גרזנים, מייצר גם סכינים מעוקלות מעולות, פה בארצנו הקטנטונת. 250₪ פעם אחרונה שבדקתי.

מסורים:

* silky gomboy – מסור יפני למשימות כלליות. מתאים הן לגיזום והן לעבודה בבית המלאכה. הלהב מתקפל והופך את הכלי לנוח במיוחד לנשיאה, והסגנון היפני (נושך במשיכה אחורה) מאפשר להב גמיש וניסורים מדויקים. 114₪ ללא משלוח.

* suizan dozuki dovetail saw – מסור יפני המותאם לניסור מחברים. להב דק במיוחד ושיניים עדינות מאוד. לשימוש מדויק ועדין בלבד. 86₪ ללא משלוח 

* olson frame saw – מסור מסרגת, מתאים לניסורים בקשתות. 30₪ ללא משלוח.

מפסלות:

* האופציה הטובה ביותר גם פה, לטעמי היא לרכוש מפסלות איכותיות מהמאה הקודמת ולשפץ אותן. הכלי האיכותי ביותר בעלות הנמוכה ביותר עם טביעת הרגל הסביבתית הנמוכה ביותר. מפסלת טובה בשוק הפשפשים או באיביי יכול לנוע בין 10₪ ל200₪. שימו לב שניתן להרוס מפסלת בקלות, אנא גשו לפרוקיט כזה רק כשיש לכם.ן את הבטחון המלא ביכולת לשפץ מפסלת ולבחור מפסלת ברת שיפוץ.

* מפסלות חצי עגולות של PFEIL – החברה השווייצרית המוכרת, ואחת מיצרניות המפסלות המוערכות ביותר. מחזיקים טווח רחב של מפסלות בכל הגדלים והצורות. ניתן להשיג באמאזון, איביי, וחנויות כלים מובחרות בארץ.

* מפסלות שולחן של NAREX – סט מפסלות ישרות שימושי all round בבית המלאכה. 140₪ ללא משלוח.

אבני השחזה

* king whetstone 1000/6000 – אבן קומבינציה של 1000 גריט ו6000 גריט של חברת קינג היפנית. ההמלצה האישית שלי. 140₪ ללא משלוח.

* אבן יהלום DMT dia-sharp – אבן גסה יותר, המשלימה את האבן המים. מיודעת להשחזות רציניות יותר. 180₪ ללא משלוח.