fbpx

בעצם - מלאכת עץ מסורתית

· מרכז השתלמויות למחנכים · חנות לציוד מלאכת עץ · קורסים וסדנאות ·

-בגבעת עדה-

הכשרות למחנכים

השתלמויות לאנשי חינוך, להטמעת מלאכת העץ במסגרת החינוכית. מוכר כגמול השתלמות ומתאים למורים בשבתון.

חנות ציוד וכלים

ליקטנו עבורכם את הכלים האיכותיים ביותר הקיימים בשוק, כדי שאתם ותלמידיכם תוכלו לעבוד בצורה המהנה והבטוחה ביותר!

קורסים וסדנאות

מוזמנים לתאם איתנו סדנה פרטית לצוות, משפחה, או אירוע. או להצטרף לאחת מהסדנאות והקורסים הפתוחים שלנו.

מי אנחנו ומה פועם בליבנו?

אחרי מעל 7 שנות עיסוק בתחום, ועבודה עם מאות אנשים- סטודיו בעצם הוא אחד מן המוסדות המוכרים והמכובדים בתחום מלאכת העץ המסורתית בארץ, והיחיד שמציע השתלמויות למורים בתחום הgreen woodworking.

מטרתנו היא להנגיש את מלאכת העץ המסורתית לכ-ו-ל-ם, ולהרחיב את השימוש בה ככלי חינוכי וטיפולי; בבתי ספר, מוסדות שיקומיים, ובמסגרות טיפוליות. 

הגישה הפדגוגית שלנו הוכיחה את עצמה פעמים רבות, ותלמידינו מעידים באופן גורף על חוויית לימוד יוצאת דופן, שנותנת פתח לא רק לשיטות הטכניות של המלאכה, אלא ממש אל לב ליבה… אל הנשמה שלה.

כל זה קורה בגבעת עדה, בסטודיו המשקיף אל נופי עמק אלונה היפים. מקום אידיאלי לקחת פסק זמן, ולמצוא שקט מדיטטיבי, בעזרת המלאכה.

הקורסים וההשתלמויות שלנו

סדנאות גילוף הכף הפופולריות ממשיכות! במהלך 6 שעות נתכנס לסשן מעמיק של מודעות קשובה, בו נגלף כף בישול או אכילה בעזרת כלים ידניים בלבד, מעץ טבעי, ובאותן שיטות מסורתיות שהשתמשו לפני 300 שנים.

אפשר להצטרף לאחת מהסדנאות הציבוריות, או להזמין סדנה פרטית לצוות שלך, למשפחה, לחברים או לכבוד אירוע.

קורס ההעמקה נועד עבור מי שמעוניין להתחיל את דרכו בעולם מלאכת העץ המסורתית, ומבקש לעצמו הנחייה ולימוד ממורה מנוסה.

במהלך עשרה מפגשים נכיר את הכלים השונים למלאכה, נלמד את תכונותיו של העץ הטבעי, ונתרגל עבודה נכונה ומהנה בעזרת מספר פרויקטים שונים. 

נלמד לגלף כף, ליצור כוס שתייה, להכין מקבת (פטיש עץ), ליצור קופסא מתכווצת, ניצור ידיות לגרזן וסכין, נייצר כיסא, ונצא ליער לפגוש את יישויות העצים מפרספקטיבה מרעננת. 

* בהתאם להתקדמות הקבוצה ייתכן ומגוון הפרויקטים ישתנה.

השתלמות הבסיס (המוכרת כ30 שעות גמול השתלמות) היא הזדמנות ייחודית למורים המועסקים בידי משרד החינוך, לקבל טעימה מהעולם המופלא של מלאכת העץ המסורתית, לקבל העשרה מתחום בסיסי של החינוך הטבעי, ולמצוא מקום להתחבר לטבע וליצירה יחד עם קבוצת שווים.

במהלך 4 מפגשים נכיר את הכלים השונים למלאכה, נלמד את תכונותיו של העץ הטבעי, ונתרגל עבודה נכונה ומהנה בעזרת מספר פרויקטים שונים. 

נלמד לגלף כף, ליצור כוס שתייה, ולהכין מקבת (פטיש עץ).

* בהתאם להתקדמות הקבוצה ייתכן ומגוון הפרויקטים ישתנה.


קורס המורים הוא הכשרה שנתית מעמיקה בת 22 מפגשים (מוכר כ120 שעות גמול השתלמות) לחניכה באמצעות מלאכת העץ המסורתית.

במסגרת הקורס נלמד את היסודות הפרקטיים של מלאכת העץ המסורתית, ואת יישומם ככלי חינוכי דרך שילוב מתודות מעולם החינוך החופשי, גישת התקשורת המקרבת וגישות דיאלוגיות נוספות, פרקטיקות מיינדפולנס ומדיטציה שונות, יחד עם פרקטיקה מעולם הסלויד, ועולם התוכן של אקולוגיה עמוקה.

נפגוש את העצים ונתקשר עימם, ונכיר את סביבת היער והאקולוגיה שלה כחלק מיצירת תפיסה הוליסטית של תפקידו ומקומו של חרש העץ.

חלק מהשאלות והנושאים איתם נתמודד במהלך הקורס: למה אני יוצר? איך לקבל השראה? בניית אסתטיקה לפי הערכים/צרכים שלי, איך להינות ולהיתרם מהדרך בלי קשר לתוצר, בניית אסטרטגיה והורדה שלה לטקטיקה, סנכרון עם המקצב הטבעי, להתחבר לסיפור של החומר/התהליך היצרני/המורשת, קשיבות, חינוך דרך שאילת שאלות.

בזכות השילוב של למידה מעשית של העבודה עם העץ ותרגילי חניכה, יחד עם לימוד פרונטלי של התיאוריה מאחורי הגישה, משתתפי הקורס יצאו בסופו עם היכולת הטכנית ליצור בחופשיות ובבטיחות בעץ בעזרת כלים ידניים, וכמובן עם היכולת להוביל כיתת מלאכה ותהליכים אישיים בעזרת חניכת עץ.

נעם ראוזניץ

מורה ראשי ומנהל כללי

במקור אני מגיע מרקע של האמנויות, עסקתי באמנות חזותית משולבת, ציור, וידאו-ארט והדפס. 

במרוצת השנים נחשפתי לעולם התכנים של ההתפראות, מלאכות היער, החיבור לטבע. למדתי כלים כמו ליקוט, קליעה, בנייה באדמה, פרמקלצ’ר וכמוכן, גילוף.

אספתי גם ידע וכישורים במגוון כלים לתקשורת בריאה ויצירת מנהיגות בקהילה דרך עולמות תוכן כמו תקשורת מקרבת, חינוך דיאלוגי, אקולוגיה חברתית ועוד.

היום אני חי עם ליאור אשתי ומנסה לקיים מודל בריא לאורח חיים מקיים.

שחר אנגל

מנהלת אדמיניסטרטיבית

כשתרצו לתאם סדנה או להרשם לקורס, אתם תדברו איתי.

המתנה שלי היא לעולם הזה היא הקשבה. 

ובשנים האחרונות אני מתעמקת בחקירת דרכים שונות להקשבה- שפת הציפורים, מלאכות יד שונות, שמאניזם ועוד.

הגעתי כמשתתפת לקורס עומק, התאהבתי בסטודיו, ונשארתי כאשת צוות .

המוצרים הנמכרים ביותר: